رفع مشکلات ارگاسم

چهارشنبه 4 دی‌ماه سال 1392
رفع مشکلات ارگاسم
حدود یک سوم مردان روی زمین از اشکالات مربوط به انزال و یک سوم خانمها از مشکلات مربوط به ارگاسم رنج می برند و چنانچه انبوه مبتلایان به سایر اختلالات جنسی را هم اضافه کنیم این ادعا که اختلالات جنسی شیوع بسیار بالایی دارند...
اختلالات جنسی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد جامعه با آن دست به گریبان هستند. حدود یک سوم مردان روی زمین از اشکالات مربوط به انزال و یک سوم خانمها از مشکلات مربوط به ارگاسم رنج می برند و چنانچه انبوه مبتلایان به سایر اختلالات جنسی را هم اضافه کنیم این ادعا که اختلالات جنسی شیوع بسیار بالایی دارند واقعیت محض است.
البته علی رغم این شیوع تا چهل و چند  سال قبل تقریبا امکانی برای درمان این مشکلات نبود اما به نظر می رسد که در سالهای اخیر هم روشهای درمانی توسعه فراوانی یافته و هم زنان و مردان برای رفع مشکلات خود اطلاعات لازم را داشته و حداقل ان را  نزد متخصص ابراز می دارند.
  اختلالات جنسی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که افراد جامعه با آن دست به گریبان هستند
اگر چه در جریان آمیزش جنسی، تعدادی از خانم ها به سختی به اوج لذت جنسی می رسند و یا هرگز آن را تجربه نمی کنند، اما این مشکل، همیشه یک مشکل زنانه نیست، و همچنین ممکن است آقایان هم برای رسیدن به ارگاسم مشکلاتی داشته باشند. به ویژه برخی از مشکلات جسمی و روحی در یک رابطه، رسیدن به ارگاسم را برای طرفین مشکل تر می شود. ولی راه حل هایی برای مشکل وجود دارد.
 
مشکلاتی که مانع ارگاسم می‌شود
عدم حصول لذت جنسی شامل:
* ارگاسم به هیچ عنوان حاصل نمی شود
* ارگاسم با تاخیر حاصل می شود (رسیدن به ارگاسم زمان زیادی طول می کشد و یا تحریکات زیادی نیاز است)
* ارگاسم رضایت بخش حاصل نمی شود
* انزال بدون ارگاسم
 
برخی از دلایل بالقوه ی این مشکل در خانم ها و آقایان :
* وجود مشکلی دررابطه
* یکنواختی و خسته کننده بودن اتاق خواب
* آسیب جسمی یا روحی، مانند حس تجاوز یا سوء استفاده جنسی
* میزان سلامتی افراد که بر روی اعصاب و سطح هورمون آن ها اثر می گذارد
* احساس خجالت نسبت به رابطه جنسی
* عدم اطلاعات کافی در مورد ارگاسم، رابطه ی جنسی و تحریکات مۆثر
* اثرات جانبی برخی از داروها، مانند داروهای ضد افسردگی
زن و مرد
تشخیص مشکل
اگر شما با مشکل ارگاسم رو به رو هستید، توصیه می شود که به درمانگر جنسی مراجعه نمایید تا منشاء مشکل شما را بیابد و شما را به درستی درمان کند. ممکن است نرسیدن به ارگاسم ناشی از یک مشکل جسمی باشد و درمانگر شما را راهنمایی می کند که به پزشک مربوطه مراجعه نمایید. درمانگر جنسی درمورد نحوه برقراری روابط جنسی، همسرتان و همچنین انتظارات و خواسته های شما در یک رابطه جنسی سۆال هایی می پرسد، و شما باید با آمادگی و صداقت به تمام سۆالات او پاسخ دهید.
 
راه حل‌هایی که به شما کمک می‌کند
اگر با مشکل جسمی رو به رو هستید، پزشک مربوطه درمان مناسب را تجویز خواهد کرد، و اگر با مشکل روانی رو به رو هستید، درمانگر جنسی راه کارهای مناسب را پیشنهاد می دهد.
خانمها باید دریابند که چگونه و با چه تحریک هایی به ارگاسم می رسند، و گاهی برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند که در ذهن خود خیال پردازی کنند. اگر خانمی متوجه شد از نظر فیزیکی به چه تحریکات جنسی نیاز دارد، در این هنگام باید دید آیا می تواند به راحتی نیازهایش را به همسرش بگوید؟! بنابراین برای حل مشکل ابتدا باید منشاء فیزیولوژیکی مسئله پیدا شود و سپس به بررسی راه حل های روابطی پرداخت.»
درمورد آقایان نیز روش درمان به همین صورت است. مهم ترین مسئله برای داشتن یک رابطه جنسی خوب، صحبت کردن درمورد این مسئله با همسرتان است. اگر می خواهید به اوج لذت جنسی برسید یا فقط می خواهید در اتاق خوابتان احساس آرامش و راحتی کنید، در هر صورت باید نیاز ها و خواسته هایتان را برای شریک زندگیتان بیان کنید.
اگرچه ممکن است صحبت درمورد مسائل جنسی در ابتدا کمی خجالت آور  و نحوه برخورد طرف مقابل نسبت به این مسئله کمی نگران کننده باشد ولی بالاخره باید از یک جایی شروع کرد، و تمام مسائل و مشکلات حل نشده را مطرح نمود.
حتی اگر مسائلی مانند محیط نامرتب خانه، مانع ایجاد آرامش در شما می شود باید با صحبت کردن حل و فصل شوند تا در نهایت با آرامش ایجاد شده به اوج لذت در رابطه جنسی خود برسید
به طور کلی برای رفع مشکلات ارگاسم این مراحل طی می شود:
مرحله اول: در ابتدا بهتر است فرد مهارتهای رسیدن به ارگاسم را تمرین کند، زمانی که در توانایی رسیدن به ارگاسم اطمینان حاصل شد، درمان می تواند مهارتهای ارگاسمی را به همراه فعالیت های همسر نیز تعمیم دهد. مولفه های درمان مبتنی برروشهای حساسیت زدایی، آموزش، توسعه مهارتهای جنسی و تغییر نگرش است.
 
مرحله دوم: عمدتا متمرکز بر کالبدشناسی و فیزیولوژی است و ممکن است تصاویر دستگاه تناسلی به منظور شناسایی قسمتهای مختلف بدن و تغییرات ظاهری مورد استفاده قرار گیرند.
 
مرحله سوم: که عمدتا در این مرحله از نمایش فیلمهای آموزشی برای بهبود مهارتهای ارتباط جنسی توسط درمانگر استفاده می شود.
 
مرحله چهارم: افزایش تمرکز توجه بر احساسات لذت بخش و ترغیب فرد به خیال پردازی جنسی است و لذا در این مرحله مطالعه برخی جزوات اموزشی که هم جنبه بالابردن اطلاعات مراجع را داشته و هم جنبه تحریک کنندگی دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.
 
تخصصی؛ بخش خانواده ایرانی تبیان
منبع: درمان اختلالات جنسی نوشته: سوزان.اچ. اسپنس  ترجمه: حسن توزنده جانی و همکاران

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد